Naukowa randka szczecińskich doktorantów 19.04.2024 08:13

17 kwietnia w sali dawnego kina „Delfin” Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie odbyła się pierwsza edycja wydarzenia Speed Dating Młodych Naukowców organizowanego przez Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów.

Adresatami wydarzenia są doktoranci z całego Pomorza Zachodniego. W pierwszej edycji udział wzięło 19 reprezentantów następujących uczelni: Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Podczas wydarzenia młodzi naukowcy mieli okazję przede wszystkim poznać się bliżej od strony naukowej, wykorzystując wydarzenie jako platformę do networkingu. Celem spotkania było znalezienie wspólnych mianowników prowadzonych prac badawczych oraz wymiana doświadczeń związanych z kształceniem w ramach Szkół Doktorskich prowadzonych w szczecińskich uczelniach.

Szkołę Doktorską w ZUT reprezentowało pięć pań: mgr inż. Wiktoria Jasek, WBiIŚ;  mgr inż. Martyna Jurkiewicz, WTiICh;  mgr inż. Dorota Skowrońska, WTiICh; mgr inż. Paulina Góra, WE oraz mgr inż. Daria Baranowska, WTiICh.

Zakres zainteresowań naukowych doktorantów, którzy brali udział w wydarzeniu jest bardzo zróżnicowany. Znalazły się w nim między innymi: inżynieria chemiczna i inżynieria środowiska, elektrotechnika i matematyka czy socjologia i psychologia. Najaktywniejszy słuchacz zdobył dwudniowy pobyt w SPA Puchacz w Niechorzu.

Speed Dating Młodych Naukowców to wydarzenie Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów we współpracy z Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego z dofinansowaniem w ramach programu Społecznik Pomorze Zachodnie.

Fot. Materiały prasowe Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów