Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło czwarty międzynarodowy konkurs pt.: „Multidisciplinary Research Projects on Personalised Medicine – Development of Clinical Support Tools for Personalised Medicine Implementation”, który skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu medycyny personalizowanej.
Projekty mogą być realizowane w ramach poniższych obszarów tematycznych:
- Research Area 1: “Translating Basic to Clinical Research and Beyond”
- Pre-clinical Research
- Clinical Research
- Research Area 2: “Data and Information and Communication Technology (ICT)”
- Towards Application in Healthcare
- Research Area 3: ”Research towards Responsible Implementation in Healthcare”
- Heath Economic Research
- Ethical, Legal and Social Aspects
Każdy projekt powinien odnosić się do modułu 1B oraz 3B. Moduły 1A oraz 3A nie są obowiązkowe. Zadania badawcze w ramach obszaru nr 3 nie są objęte dofinansowaniem NCBR. Oznacza to, że realizacja badań w obszarze nr 3 jest dla polskich partnerów możliwa wyłącznie ze środków własnych.
Wnioski mogą składać konsorcja obejmujące co najmniej trzech niezależnych kwalifikujących się partnerów do finansowania, pochodzących z trzech różnych krajów, których fundatorzy uczestniczą w programie.
Procedura aplikacyjna jest dwuetapowa, nabór wniosków wstępnych zakończy się 4 marca 2021 r. Wnioski pełne (tylko zaproszone Zespoły) będzie można składać do 17 czerwca 2021 r.
Polscy wnioskodawcy po otrzymaniu rekomendacji na finansowanie badań, dodatkowo muszą złożyć wniosek do NCBR, który przeznaczył na to działanie budżet w wysokości 600 000 EUR, przy czym maksymalny budżet projektu nie może przekroczyć 200 000 EUR.
Szczegółowe zasady oraz lista krajów mogących przystąpić do programu znajduje się na stronie NCBR.