Trwa nabór wniosków do II międzynarodowego konkursu ERA-MIN Joint Call 2023 w zakresie Raw materials for the sustainable development and the circular economy. To wspólne europejskie przedsięwzięcie ma wspierać projekty badawcze i innowacyjne z zakresu surowców mineralnych w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.
Zakres tematyczny:
Topic 1: Supply of raw materials from exploration and mining
Topic 2: Strengthening the circular economy
Topic 3: Processing, Production and ICT
Topic 4: Environmental assessment, climate and policy development for Sustainability
Każde konsorcjum musi składać się z co najmniej trzech niezależnych podmiotów kwalifikujących się i ubiegających się o finansowanie od uczestniczących organizacji finansujących z co najmniej trzech różnych krajów, z których co najmniej jeden kraj jest państwem członkowskim UE lub krajem stowarzyszonym z UE (Turcja) wymienionym w regulaminie. Co najmniej połowa partnerów w konsorcjum musi należeć do krajów uczestniczących w konkursie.
Wnioskodawcami z Polski mogą być:
· Przedsiębiorstwo (mikro/małe/średnie/duże),
· Jednostki prowadzące badania i upowszechniające wiedzę,
· Konsorcjum
Warunkiem formalnym udziału polskiej organizacji badawczej w projekcie jest udział w nim polskiego przedsiębiorstwa.
Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny dostępny na stronie: www.submission-era-min.eu/call2023.
Procedura aplikacyjna jest jednoetapowa, nabór wniosków trwa do 30 marca 2023 r.
Maksymalne wnioskowane dofinansowanie przez pojedynczego polskiego Wnioskodawcę w projekcie wynosi 200 000 EUR. Polscy wnioskodawcy po otrzymaniu rekomendacji na finansowanie badań, dodatkowo muszą złożyć wniosek do NCBR, który przeznaczył na to działanie budżet w wysokości 600 000 EUR.
Szczegółowe zasady oraz lista krajów mogących przystąpić do programu znajduje się na stronie NCBR.