Minister Edukacji i Nauki zaprasza do udziału w programie Doskonała nauka II 07.02.2023 11:30

Podstawowe zasady programu:

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, przez organizację konferencji naukowych, wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski).

Program składa się z dwóch modułów:

• „Wsparcie konferencji naukowych”
  • „Wsparcie monografii naukowych”

Warunki udziału w programie:

1. okres realizacji projektu wynosi maksymalnie 24 miesiące;
  2. wysokość dofinansowania ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę wynosi, w przypadku modułu:

• „Wsparcie konferencji naukowych” – nie więcej niż 400 000 zł,
    • „Wsparcie monografii naukowych” – nie więcej niż 80 000 zł – przy czym dofinansowanie to nie może stanowić więcej niż 90% całkowitego kosztu realizacji projektu;

3. który nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa;
  4.  w którym koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich dofinansowanych ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę;
  5. który wskazuje konkretne i weryfikowalne rezultaty;
  6. który posiada merytoryczne uzasadnienie dla jego realizacji.

Termin naboru i sposób składania wniosków:

Pierwszy nabór wniosków w ramach programu trwa od dnia 1 lutego 2023 r. od godz. 8.00 do dnia 2 marca 2023 r. do godz. 16.00. Wnioski należy składać w systemie Obsługa Strumieni Finansowania (system OSF) dostępnym na stronie internetowej pod adresem: osf.opi.org

Terminy kolejnych naborów Minister Edukacji i Nauki, zwany dalej „ministrem”, ogłasza odrębnym komunikatem w Biuletynie Informacji Publicznej na swojej stronie podmiotowej.

Wnioskodawca może złożyć w każdym naborze nie więcej niż 3 wnioski w ramach każdego modułu.

Szczegóły programu dostępne są na stronie MEiN. Informacji o konkursie udziela również Dział Projektów Naukowych.