Minister Nauki ogłasza nabór wniosków do V edycji programu pod nazwą „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” 02.10.2024 16:03

Celem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych w realizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz w transferze wyników prowadzonych projektów do sfery gospodarczej. Dodatkowo program umożliwia zdobywanie przez studentów kompetencji miękkich przydatnych do skutecznego zarządzania tymi projektami. W ramach przedsięwzięcia możliwy jest także zakup certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników swoich prac badawczych.

Wysokość finansowania albo dofinansowania projektu nie może przekroczyć 70 tys. zł. Dopuszczany  jest udział środków własnych (wkładu własnego) w kosztach przedsięwzięcia, ale nie jest to warunek obligatoryjny.

Okres realizacji projektu nie może przekraczać 12 miesięcy.

W ramach programu Wnioskodawca uprawniony jest do złożenia nie więcej niż:

1) 3 wniosków dotyczących kół naukowych, które nie uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których zapraszane są koła naukowe działające w uczelniach;

2) 10 wniosków dotyczących kół naukowych, które uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie  międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach

– przy czym jednego koła naukowego mogą dotyczyć nie więcej niż 2 wnioski.

Nabór wniosków w ramach programu trwa do dnia 4 listopada 2024 r. do godziny 16.00, za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF.

Informacje szczegółowe na stronie MNiSW: Program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Pytania oraz wnioski do weryfikacji prosimy wysyłać do 25 października 2024r. na adres e-mail: pnaukowe@zut.edu.pl.