Archiwum wiadomości

Czworo badaczy ZUT w światowym rankingu najlepszych naukowców na świecie 19.05.2023 11:15

W ostatniej edycji rankingu opracowanego przez research.com znalazło się czworo badaczy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Profesor Ewa Mijowska, profesor Antoni Morawski, profesor Andrzej Błędzki oraz profesor Xuecheng Chen zostali uznani za jednych z najlepszych naukowców na świecie, co stanowi duże wyróżnienie dla naszej Uczelni.

Listę stworzono na podstawie danych bibliometrycznych, a o pozycji naukowców decydował D-indeks (indeks dyscyplinarny), na którego wpływ mają publikacje i liczba cytowań przez innych autorów w danym obszarze nauki.

Ranking obejmuje 1% wiodących naukowców na świecie, wyłonionych spośród 166 880 uczonych z podziałem na 24 dyscypliny naukowe.

Wśród reprezentantów ZUT na liście research.com znalazło się troje badaczy z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej. Profesor Ewa Mijowska jest ekspertem w dziedzinie technologii nieorganicznej i nanotechnologii. Profesor Antoni Morawski od lat zajmuje się badaniami dotyczącymi katalizy, fotokatalizy oraz nanotechnologii. Profesor Xuecheng Chen prowadzi innowacyjne prace badawcze w zakresie nowych materiałów węglowych.

Zainteresowania naukowe profesora Andrzeja Błędzkiego z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki koncentrują się wokół biokompozytów termoplastycznych i duroplastycznych, kompozytów samowzmocnionych, recyclingu, przetwórstwa tworzyw termoplastycznych i duroplastycznych.

Gratulujemy naszym naukowcom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów! Ich prace są ważnym wkładem w rozwój nauki i technologii.

Pełny ranking jest dostępny na stronie research.com/university/west-pomeranian-university-of-technology