Archiwum wiadomości

Debata społeczna na ZUT "Dzieci – дiти – Children". Wsparcie dziecka przez policję i inne instytucje w sytuacji kryzysowej 07.11.2023 18:26

Debata społeczna, której tematem było szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci odbyła się 7 listopada 2023 r. w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT.

Organizatorami wydarzenia były Komenda Miejska Policji w Szczecinie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny Szczecin. Uczestników powitał m.in. Rektor ZUT dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektor Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii profesor Mirosława El Fray, dziekan Wydziału Biotechnologii i hodowli zwierząt profesor Arkadiusz Pietruszka, profesor Lidia Felska-Błaszczyk, oraz dr Alicja Auriga.

Głos zabrali m.in.: asp. Dawid Gubernat technik Kryminalistyki KMP w Szczecinie, Tamara Olszewska-Watracz z Zachodniopomorskiego TPD, Jacek Jarocki Naczelnik Wydziału Spraw Konsumenckich Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Szczecinie, kom. Mirosław Rożuk Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, Katarzyna Słodkowska sędzia Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód, Janina Kalińska zastępca dyrektora MOPR w Szczecinie czy psycholog Justyna Litke-Krzyżaniak.

Poruszano tematy zachowania dzieci i młodzieży pod wpływem substancji psychoaktywnych oraz sposobów reagowania w takich przypadkach, wyzwań wychowawczych współczesnych rodzin, cyberprzemocy i przemocy seksualnej wśród dzieci i młodzieży.

fot. Aurelia Kołodziej/ZUT