Archiwum wiadomości

Nasz elektrotechnik z nominacją profesorską. Od prezydenta Dudy 08.02.2023 09:33

Tomasz Chady, pracownik naukowy w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, odebrał nominację profesorską z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Uroczyste wręczenie aktów nominacji 73 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki odbyło się we wtorek, 7 lutego w Pałacu Prezydenckim.

Tomasz Chady, otrzymał tytuł profesora nauk inżynieryjno–technicznych. Pracuje na Wydziale Elektrycznym w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej. W 1998 roku otrzymał międzynarodową nagrodę za opracowanie wiroprądowej metody wieloczęstotliwościowej ze spektrogramem.

Specjalizuje się w elektrotechnice. Zajmuje się m.in. zastosowaniem sztucznej inteligencji w badaniach nieniszczących oraz cyfrowym przetwarzaniem sygnałów i obrazów w zastosowaniu do badań nieniszczących lub diagnostyki medycznej.

Prezes Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej. Autor i współautor ponad 290 artykułów opublikowanych głównie w międzynarodowych czasopismach naukowych.

Szczegóły na stronie.

Serdecznie gratulujemy!