Nauka i biznes juz po raz piąty spotkały się na WIMiM 23.10.2023 22:48

19 października 2023 r. Laboratorium Hala Technologiczna, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, gościło na V Spotkaniu Nauki z Biznesem reprezentacje sześciu uczelni oraz blisko stu firm. Celem spotkania jest pozyskanie partnerów naukowych i biznesowych.

Intencją organizatorów jest stworzenie warunków do spotkania oraz bliższego poznania naukowców, zaplecza badawczego oraz możliwości jakie stwarza współpraca z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.

Wydarzenie jest okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami i organizacjami działającymi na rzecz przedsiębiorstw, a towarzyszą mu dyskusje w ramach panelów eksperckich oraz prezentacja infrastruktury wraz z jej możliwościami badawczymi, aplikacyjnymi i wdrożeniowymi.

Na Spotkaniu przedstawiono m.in. aparaturę badawczą zakupioną w ramach realizacji projektów„Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki w laboratorium technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących” oraz „Doposażenie Hali Technologicznej w Laboratorium e-Produkcji realizujące koncepcję Przemysłu 4.0”. Projekty współfinansowane są przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020.

Oferta badawcza Wydziału dostępna jest na stronie: wimim.zut.edu.pl/dla-biznesu.html

Wielkim sukcesem tegorocznej imprezy jest frekwencja - udział w wydarzeniu wzięło prawie dwa razy więcej firm niż rok temu!

Następne, szóste Spotkanie już za rok!

fot. M. Dolata