Archiwum wiadomości

Podpisano porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju szkół doktorskich na Pomorzu Zachodnim 22.05.2024 08:00

21 maja 2024 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego przedstawiciele sześciu publicznych uczelni prowadzących szkoły doktorskie w naszym regionie podpisali porozumienie o współpracy. Naszą uczelnię reprezentowali rektor ZUT, prof. Jacek Wróbel oraz Dyrektor Szkoły Doktorskiej w ZUT prof. Agata Markowska-Szczupak. Jest to pierwsze tego typu porozumienie w kraju.

Celem porozumienia jest m.in. współpraca w zakresie rozwoju szkół doktorskich na Pomorzu Zachodnim, wymiana informacji na temat realizowanych przedsięwzięć dotyczących kształcenia doktorantów, wzajemnej promocji oraz wspólnego zabiegania o pozyskanie źródeł finansowania przedsięwzięć skierowanych do doktorantów.