Podsumowanie 6. edycji programu ambasadorskiego Grupy Azoty 28.07.2023 14:27

Nasza doktorantka, Malwina Niedźwiedź, zakończyła wraz z grupą 5 osób z polskich uczelni udział w  6. edycji programu ambasadorskiego Grupy Azoty. Rolą ambasadorów było przede wszystkim promowanie Grupy Azoty jako pracodawcy, „pracodawcy z wyboru” bo pod takim hasłem odbyła się ta edycja.

Do ambasadorskich obowiązków Pani Malwiny należało promowanie firmy w mediach społecznościowych, aktywna promocja w szkołach średnich i uczelniach regionu oraz informowanie o dostępnych ścieżkach rozwoju i doskonalenia zawodowego. Pani Malwina była obecna m.in. na organizowanych na ZUT targach pracy i Dniach Otwartych oraz podczas ważnych wydarzeń, wyznaczających kroki milowe we współpracy uczelni z kluczowym partnerem przemysłowym jakim jest Grupa Azoty, a w niej przede wszystkim Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupa Azoty Polyolefins (Polimery Police). Wśród tych wydarzeń bez wątpienia najważniejsze to start Akademii Wodorowej oraz podpisanie porozumienia o współpracy przy budowie mikroreaktora jądrowego.

Program ambasadorski promuje pracę w branży chemicznej ale oferta zatrudnienia w firmie daleko wykracza poza zakres wiedzy i kompetencji  inżynierów chemików czy technologów chemicznych. Każdy profil wykształcenia wyższego technicznego może być kluczem do podjęcia pracy w polickich zakładach. Przykładowo, aktualnie poszukiwani są specjaliści w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz inżynierowie, których wykształcenie związane jest z branżą morską czy budowlaną.