Robo Challenge 2023 z udziałem silnej reprezentacji z ZUT 06.10.2023 12:56

W dniach 27-28 września w Opolu odbył się Robo Challenge 2023. Wydarzenie to przede wszystkim zawody programowania robotów, któremu towarzyszą szkolenia oraz konferencja naukowa. Jedną z 7 sesji konferencyjnych - panel dyskusyjny na temat innowacyjności, poprowadził  Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT, prof. Mirosław Pajor.

Nasza uczelnia wystawiła również reprezentację w zawodach. W kategorii uczelni wyższych i kół naukowych wystartowała drużyna studentów mechatroniki z Koła Naukowego Mechatroników SKM, w składzie:

• Bartosz Kalinowski,
  • Karol Ćwiek,
  • Damian Felkel.

Podczas zawodów przygotowane było 18 cel z instalacjami przemysłowymi. Każdy zespół losował 10 cel i dysponował 40-minutowym czasem, aby wykonać zadanie integratorskie. Nasi studenci otrzymali m.in. zadania: symulacja lakierowania zrobotyzowanego, przenoszenie wyrobów z czekolady belgijskiej czy montaż głowicy silnika.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji z przedsiębiorcami pt. ‘Innowacyjność procesów” dostępnej pod adresem:

youtu.be/qbgZzqu1QKE

fot. Katarzyna Sokolik