Archiwum wiadomości

Szczecińska zieleń na konferencji ZUT - spotkanie blisko 300 ekspertów 16.06.2023 16:01

„Szczecińskie Standardy zieleni w praktyce” to temat piątkowej konferencji w sali Audytorium Maximum Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przy ul. Słowackiego 17.

Głównym zagadnieniem była ochrona drzew w miastach, przede wszystkim w procesach inwestycyjnych. Wydarzenie skierowano do projektantów, inspektorów nadzoru, pracowników jednostek samorządów terytorialnych i spółdzielni mieszkaniowych zajmujących się procesem przygotowania i realizacji inwestycji, deweloperów czy aktywistów.

Uczestnicy zastanawiali się jakie rozwiązania mogą służyć drzewom, jak wykorzystywać wody opadowe, dyskutowali też o zmianach w procesie wdrażania szczecińskich standardów zieleni.

Organizatorem konferencji był Urząd Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Polskie Towarzystwo Dendrologiczne.