Współpraca ZUT i PIG 19.12.2023 10:41

Wzmocnienie i dywersyfikacja kluczowych działań prowadzących do wzrostu gospodarczego, zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności zachodniopomorskich firm, wzmocnienie naukowo-badawczego potencjału regionu – to cele podpisanego we wtorek 19 grudnia 2023 roku listu intencyjnego PIG i ZUT.

Dokument uroczyście parafowali Hanna Mojsiuk – Prezes Rady Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie oraz Jego Magnificencja Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - Profesor Jacek Wróbel w obecności dyrektora PIG Piotra Wolnego.

W uzasadnieniu współpracy podano korzyści, jakie wynikają z połączenia potencjałów obydwu Instytucji. Działania jakie mają zostać podjęte to wdrożenie zintegrowanych prac na rzecz badań naukowych, wymiana informacji oraz edukacyjne przedsięwzięcia, które pozwolą na stworzenie nowych możliwości na rynku pracy.

W praktyce oznacza to, że studenci, absolwenci i pracownicy naukowo – dydaktyczni ZUT korzystać będą z usług PIG w zakresie potrzebnym przy rozpoczęciu działalności gospodarczej. Zaplanowano też m.in. stałą wymianę doświadczeń w zakresie komercjalizacji badań naukowych oraz innych obszarów kluczowych dla rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności na obszarze naszego województwa a także współorganizowanie i propagowanie różnych form kształcenia osób dorosłych, zwłaszcza na rzecz firm zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

fot. Aurelia Kołodziej/ZUT