Archiwum wiadomości

Wykłady dla studentów Wydziału Elektrycznego z zakresu cyberbezpieczeństwa 15.06.2023 14:44

W obecności rektora ZUT JM Jacka Wróbla, dziekan Wydziału Elektrycznego Krzysztof Okarma oraz przedstawiciel firmy Eviden/Atos, Marcin Lipiński podpisali umowę o współpracy.

W ramach Eviden Security Academy, która rozpocznie się w roku akademickim 2023/2024, studenci będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia w oparciu o najlepsze rozwiązania istniejące na rynku, takich firm jak Checkpoint oraz Palo Alto Networks.

Zajęcia poprowadzą trenerzy i specjaliści firmy, m.in. absolwent ZUT dr inż. Sławomir Grzyb. Współpraca będzie obejmować zajęcia stacjonarnie i zdalnie. Będą to wykłady, warsztaty oraz projekty „w oparciu o środowiska labowe”. Efektem kooperacji, oprócz wiedzy i doświadczenia zdobytego przez naszych studentów, ma być możliwość praktyk w firmie i zniżki na egzaminy certyfikujące.

Firma Eviden/Atos zatrudnia w Polsce 3 tys osób, jej przedstawiciele przyjechali do Szczecina z Bydgoszczy, mając nadzieję, że czwartkowe spotkanie będzie przyczynkiem do utworzenia oddziału w naszym mieście.