Infrastruktura szkolnictwa wyższego - nabór w ramach FEPZ 03.10.2024 13:34

Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego (FEPZ), Priorytet 5 Fundusze Europejskie na rzecz przyjaznego mieszkankom i mieszkańcom Pomorza Zachodniego, Działanie 5.3 Infrastruktura szkolnictwa wyższego

Celem naboru jest poprawa dostępu do infrastruktury uczelni prowadzących kształcenie zawodowe i/lub praktyczne zgodne z potrzebami rynku pracy.

W naborze zaplanowano wsparcie dla jednego typu projektu: Infrastruktura szkolnictwa wyższego w zakresie nauczania zawodowego i/lub praktycznego.

1. Możliwe będzie wsparcie inwestycji z zakresu budowy lub przebudowy oraz doposażenia budynków stanowiących infrastrukturę uczelni, mających na celu poprawę warunków do kształcenia umiejętności praktycznych.

2. Możliwe będzie także wsparcie organizacji kreatywnych przestrzeni typu Fabrication Laboratory (Fablab) dostępnych dla studentów i lokalnej społeczności – osób indywidualnych, szkół, placówek oświatowych, jak i przedstawicieli instytucji rozwojowych i edukacyjnych z regionu poprzez:

- rozbudowę i przebudowę budynków stanowiących infrastrukturę uczelni,

- zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia pracowni Fablab w: urządzenia i narzędzia do produkcji (tradycyjne oraz sterowane cyfrowo), specjalne stoły robocze i stanowiska pracy.

3. Projekty muszą być ukierunkowane na dostosowanie infrastruktury uczelni do warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy.

4. Projekty muszą służyć wzmocnieniu współpracy z pracodawcami i upowszechnianiu kształcenia praktycznego oraz stosowania technologii wysokiej wydajności pracy.

5. Projekty muszą przyczyniać się do wzrostu konkurencyjności regionu oraz rozwoju innowacji.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w naborze to 41 180 000,00 zł

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 85% całkowitych wydatków kwalifikowalnych.

Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 4 000 000,00 zł.

Termin składania wniosków:  30 września 2024 r.  - 29 listopada 2024 r.

Składanie wniosków możliwe jest jedynie w centralnym systemie teleinformatycznym CST2021 w aplikacji WOD2021.

Szczegółowe informacje.

Opiekunem konkursu w Dziale Projektów Strategicznych jest Edyta Górecka-Pawlak: egoreckapawlak@zut.edu.pl; tel. 91 449 4469.