Celem naboru jest wybór do dofinansowania projektów, które najbardziej przyczynią się do osiągnięcia celów FEPZ oraz Działania 1.1, którym jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii.
Instytucją organizującą nabór jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
Wspierane będą projekty realizowane samodzielnie przez wnioskodawcę oraz projekty realizowane w partnerstwie przemysłowo – naukowym, przy czym co najmniej jeden z partnerów musi być jednostką naukową będąca podmiotem tworzącym system szkolnictwa wyższego i nauki w rozumieniu art. 7.1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
Dofinansowanie można uzyskać na realizację kompleksowego projektu badawczo – rozwojowego składającego się z następujących modułów:
· B+R – obejmującego koszty wynagrodzenia personelu i inne koszty badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych,
· Prace przedwdrożeniowe – obejmującego koszty działań przygotowawczych do wdrożenia wyników prac B+R,
· Zaplecze badawczo – rozwojowe – obejmującego koszty inwestycji w infrastrukturę B+R niezbędną do realizacji prac badawczych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów, usług i procesów,
· Rozwój kompetencji – obejmującego koszty szkoleń personelu badawczego dotyczących specjalistycznych kompetencji wspierających realizację zadań w ramach modułu B+R lub Zaplecze badawczo – rozwojowe,
· Wdrożenie wyników B+R – obejmującego koszty inwestycji związane z bezpośrednim wdrożeniem wyników prac B+R do własnej działalności gospodarczej przedsiębiorstwa poprzez rozpoczęcie produkcji lub świadczenie usług na bazie uzyskanych wyników projektu.
Realizacja moduł B+R jest obowiązkowa. Pozostałe moduły mają charakter fakultatywny.
Projekt musi być realizowany bezpośrednio w jednej z inteligentnych specjalizacji Pomorza Zachodniego określonych w dokumencie Inteligentne Specjalizacje Województwa Zachodniopomorskiego.
Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w naborze to 32 944 000,00 zł
Termin składania wniosków : 30 września 2024 r. - 29 listopada 2024 r.
Składanie wniosków możliwe jest jedynie w centralnym systemie teleinformatycznym CST2021 w aplikacji WOD2021.
Opiekunem konkursu w Dziale Projektów Strategicznych jest Edyta Górecka-Pawlak: egoreckapawlak@zut.edu.pl; tel. 91 449 4469.