Szkolenie on-line: Podstawy kreatywnego myślenia 16.11.2021 19:49

Zapraszamy wszystkich studentów I stopnia (od 4. semestru) oraz II stopnia na warsztaty z generowania nowatorskich pomysłów i oryginalnych rozwiązań, które odbędą się w 16 grudnia 2021 r. w godz. 12:00 – 16:00.

Szkolenie w pięciu aktach. Zastanowimy się czym jest kreatywne myślenie i jakie ma znaczenie w życiu. Poznamy mity dotyczące kreatywności i ustalimy co ją wzbudza, a co hamuje. Poznamy także metody wspomagające kreatywne myślenie i (kreatywnie) przerobimy mnóstwo przykładów z życia codziennego. W trakcie szkolenia będziemy dyskutować, głosować w ankietach i szukać krańców Internetu w poszukiwaniu kreatywności. Uczestnicy mogą zadawać pytania w każdym momencie szkolenia. W każdym bloku przewidziany jest także czas na dyskusję, w miarę potrzeb grupy. Szkolenie będzie prowadzone w formie on-line za pośrednictwem platformy MS Teams. Uczestnicy zarówno przed i po szkoleniu zostaną poproszeni o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej.

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie – przedstawienie tematu szkolenia i bloków szkoleniowych
  2. Kreatywne myślenie, czyli jakie?

• co to jest kreatywność?
    • czy kreatywność jest niezbędna w życiu?
    • mity kreatywności, czyli nie ucz się z reklam gadżetów

3. Wyzwalacze i hamulce kreatywności – odkryj swój potencjał

• czy kreatywność jest niezbędna w życiu?
    • którym typem osobowości jesteś?
    • co pobudza do kreatywnego myślenia?
    • co utrudnia kreatywne myślenie?

4. Metody – kreatywności można się nauczyć

• jak się kreatywnie zorganizować?
    • style kreatywności
    • uczymy się uczyć
    • krok w burzę (mózgów)
    • mapy nie tylko w geografii
    • kreatywność w grupie

5. Czy hipster jest kreatywny? – szukamy kreatywności wokół nas i wychodzimy z pudełka

• przykłady, pytania, dyskusja

Szkolenie poprowadzi dr inż. Adrian Augustyniak, adiunkt naukowy w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej ZUT, stypendysta Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, wiceprezes firmy biotechnologicznej PhageArmour Sp. z o.o., sekretarz Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów w Szczecinie, absolwent kierunku biotechnologia Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki nauczycielskiej na Collegium Balticum w Szczecinie i studiów podyplomowych „Biznes w biotechnologii” na Uniwersytecie Jagiellońskim i Jagiellońskim Centrum Innowacji w Krakowie.

Zapisy na szkolenie prowadzone są poprzez platformę rekruter.zut.edu.pl

Wydarzenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

• komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge).

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.

15 minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia wydarzenia będzie otwarty „wirtualny pokój szkoleniowy”. Jest to okazja na przetestowanie połączenia.

Regulamin rekrutacji

Udział w zajęciach jest bezpłatny, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.