Archiwum aktualności

Nabór na Partnerów do realizacji zadania „Inkubator Rozwoju” w ramach projektu pn. „Science4Business - Nauka dla Biznesu” w ramach FENG 07.05.2024 09:14

Projekt „Science4Business - Nauka dla Biznesu” realizowany jest w ramach Działania 2.5 Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Minister Nauki ogłasza otwarty nabór na Partnerów w celu przygotowania i wspólnej realizacji zadania nr 1 „Inkubator Rozwoju”. Jest to jedno z zadań projektu pn. „Science4Business - Nauka dla Biznesu”, realizowanego w ramach działania 2.5 programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Celem partnerstwa jest zwiększenie efektywności organizacji badawczych w zakresie współpracy z biznesem i komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Partnerem Wiodącym w zadaniu jest Minister Nauki pełniący rolę koordynującą (monitoruje i nadzoruje prawidłowość działań), a pozostałymi Partnerami są organizacje badawcze zajmujące się transferem technologii z nauki do gospodarki i wchodzące w skład systemu szkolnictwa wyższego i nauki w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2023 r. poz. 742, z późn. zm.).

Przedmiot zadania „Inkubator Rozwoju”:

Przedmiotem zadania jest prowadzenie przez Partnerów badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, identyfikacja rozwiązań o potencjale komercjalizacyjnym i ich dalszy rozwój, poszerzanie wiedzy o roli transferu technologii w nauce i gospodarce w macierzystych organizacjach badawczych oraz nawiązywanie współpracy z otoczeniem gospodarczym poprzez transfer know-how z sektora szkolnictwa wyższego do gospodarki.

Zakres działań objętych wsparciem w ramach zadania (szczegółowy opis w Komunikacie):

  1. Mapowanie potencjału organizacji badawczych,
  2. Marketing oferty technologicznej i badawczej,
  3. Prowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w  odniesieniu do  wyników badań o zidentyfikowanym potencjale komercyjnym,
  4. Dostęp do wiedzy i rozwój narzędzi dla zespołów zaangażowanych w transfer technologii.

Budżet i kwalifikowalność wydatków:

Kwota dofinansowania działań w zadaniu wynosi maksymalnie 3 mln zł dla jednego Partnera.

W przypadku realizacji zadania w ramach konsorcjum przewidziana jest dodatkowa premia za współpracę polegająca na tym, że Podmiot otrzymuje dodatkowe 0,2 mln zł za każdego członka konsorcjum, nie licząc Lidera konsorcjum.

Okres kwalifikowalności wydatków ponoszonych przez Partnera w związku z realizacją działań w ramach zadania rozpoczyna się z dniem 1 stycznia 2024 r. i trwa nie dłużej niż do 31 grudnia 2028 r.

Dofinansowanie stanowi 100% środków kwalifikowalnych.

Terminy:

Nabór wniosków o nadanie statusu Partnera do realizacji zadania rozpoczyna się z dniem 26 kwietnia 2024 r., a jego koniec przewidziany jest na dzień 4 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje

Opiekunem konkursu w Dziale Projektów Strategicznych jest Anna Kukla-Posyłajka: akuklaposylajka@zut.edu.pl; tel. kontaktowy: 91 449 40 91