Dofinansowani modernizacji elewacji budynku Rektoratu ZUT w Szczecinie 18.10.2024 13:52

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację zadania inwestycyjnego (robót budowlanych) pn. „Modernizacja elewacji budynku Rektoratu ZUT w Szczecinie”.

Planowana inwestycja polega na przebudowie tylnej i przedniej elewacji budynku Rektoratu, termomodernizacji budynku, budowie nowych schodów oraz rampy dla osób z niepełnosprawnością ruchową i wózków z podestem oraz zadaszeniem, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacji instalacji, jak również zagospodarowaniu terenu wokół strefy wejściowej.

Przebudowa dotyczy campusu składającego się z powiązanych ze sobą budynków: Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej (budynek zabytkowy zlokalizowany od strony ul. Pułaskiego 10), Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki (al. Piastów 19) oraz budynku głównego Rektoratu (al. Piastów 17).

Projekt „Modernizacja elewacji budynku Rektoratu ZUT w Szczecinie” realizowany jest w ramach programu „Inwestycja współfinansowana z dotacji celowej z budżetu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego”.

Wartość dofinansowania to 2 432 158,00 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 500 000,00 zł.

Umowę podpisano w październiku 2024 r. (nr umowy 24104).