Ogólnopolski Zjazd Dziekanów kierunku inżynieria środowiska 21.05.2024 08:58

W dniach 18-19 maja 2024 r. odbył się Ogólnopolski Zjazd Dziekanów kierunku inżynieria środowiska. Organizatorami wydarzenia są dr hab. inż. Anna Głowacka, prof. ZUT, dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT oraz prof. dr hab. inż. Robert Sidełko, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej.

Pierwszego dnia Pan Maciej Pirczewski zaprezentował uczestnikom zjazdu kompleks usługowy Posejdon. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta kolacja, w której udział wzięli Patroni wydarzenia: Rektor Politechniki Koszalińskiej dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK; Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT oraz Prezes Północnej Izby Gospodarczej mgr Hanna Mojsiuk.

Następnego dnia dziekani z piętnastu uczelni z całej Polski spotkali się na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT, by omówić rolę i sytuację kierunku inżynieria środowiska w Polsce. Tematem dyskusji było także powiązanie nauki z biznesem w tej branży.

Z inicjatywy organizatorów powstała statuetka-symbol Zjazdu Dziekanów kierunku inżynieria środowiska. Pani Dziekan Głowacka przekazała ją Dziekanowi Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej Panu Profesorowi Kaźmierczakowi, bo właśnie we Wrocławiu odbędzie się kolejny zjazd.  Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik INSTAL.

Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT