Pokój opieki nad małym dzieckiem w RCIiTT! 14.03.2023 13:41

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi - zarówno studentów jak i pracowników naukowych i administracyjnych, którzy godzą wychowanie niemowląt z pracą zawodową, przygotowaliśmy pierwszy w naszej Uczelni pokój opieki nad małym dzieckiem. Chcemy ułatwić rodzicom połączenie realizacji obowiązków z rodzicielstwem i zachęcamy do korzystania z tej możliwości.
Pomieszczenie jest w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb rodziców i dzieci. Można w nim wygodnie nakarmić, przewinąć i uspokoić maluszka, a nawet spędzić z nim czas na zabawie. W pobliżu znajduje się duża łazienka z toaletą.

W pokoju znajdują się m.in. wygodny fotel z poduszką, przewijak, podręczny stolik, ręczniki papierowe, czy żel do dezynfekcji rąk.

Pokój do opieki znajduje się w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT przy ul. Jagiellońskiej 20-21, w budynku w pełni przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami i jest udostępniony dla zainteresowanych w godzinach pracy Uczelni. Można z niego skorzystać podczas szkoleń organizowanych w Centrum, zajęć Symulatorium dostępności czy np. załatwiając sprawy w jednej ze zlokalizowanych w obiekcie jednostek.

Stworzenie przestrzeni do opieki jest efektem realizacji założeń Uczelni mających na celu m.in. wspieranie rozwoju zawodowego młodych rodziców, które określono w celach Planu równości płci dla ZUT oraz Planu działań w zakresie wyróżnienia HR Excellence in Research na lata 2022-2024.

Już wkrótce w Uczelni powstaną kolejne pomieszczenia spełniające tożsame funkcje.