Jubileusz 25-lecia Wydziału Informatyki ZUT 11.06.2024 12:07

28 maja 2024 roku Wydział Informatyki ZUT obchodził swoje 25. urodziny. Obchody podzielono na dwie części – tę mniej formalną i tę oficjalną. Rano w kampusie przy ul. Żołnierskiej świętowano w gronie pracowników i studentów – był tort, występy muzyczne i grill przygotowane przez Sejmik Samorządu Studenckiego WI. Po południu w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii odbyło się uroczyste posiedzenie Kolegium Wydziału Informatyki z udziałem władz Uczelni i osób, które współtworzyły historię WI.

Zaproszenia na uroczystość przyjęło wielu znakomitych gości; wśród nich byli dziekani Wydziału Informatyki: prof. dr hab. inż. Andrzej Piegat, dr inż. Włodzimierz Ruciński oraz prof. dr hab. inż. Antoni Wiliński, a także była Prorektor ds. Kształcenia ZUT dr hab. Bożena Śmiałkowska. Ciepło wspominanym wielkim nieobecnym był założyciel Wydziału i jego pierwszy dziekan w kadencji 1999-2002 profesor Jerzy Sołdek, który niestety nie mógł towarzyszyć zebranym w dniu obchodów jubileuszu. Uroczystość uświetnił koncert Chóru Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją prof. Szymona Wyrzykowskiego.

Przed 2009 r. najmłodszy Wydział Politechniki Szczecińskiej, a obecnie jeden z 11 wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek w szczecińskim środowisku akademickim. Dzięki efektywnej współpracy z biznesem Wydział ma atrakcyjną i dostosowaną do potrzeb rynku ofertę kształcenia. Studenci WI często rozpoczynają karierę już w trakcie studiów, a wielu z nich odnosi znaczne sukcesy naukowe zdobywając granty badawcze i Stypendia Ministra Nauki.

Fot. Jerzy Undro oraz Kamila Kozioł/ZUT