Korektor dostępnych cyfrowo dokumentów - mgr inż. Marta Buśko - zaprasza wszystkich pracowników ZUT do konsultacji przygotowywanych dokumentów w formacie doc oraz pdf , z przeznaczeniem do opublikowania na stronach ZUT (także do pracy zdalnej dla studentów tj. prezentacji i materiałów do zajęć).

Umieszczane dokumenty na stronach internetowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (dotyczy to wszystkich stron w domenie zut.edu.pl) powinny spełniać wymogi wytycznych WCAG 2.1 zgodnie z ustawą z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, a tym samym być dostępne dla wszystkich bez wyjątków (m.in. słabowidzących, z zaburzeniami poznawczymi, słabosłyszących). Celem ustawy jest poprawa warunków życia i funkcjonowania osób ze szczególnymi potrzebami, którzy są narażeni na marginalizację lub dyskryminację m.in. ze względu na niepełnosprawność.

Planowane jest także przeprowadzenie szkoleń od września (terminy będą ustalane indywidualnie) dotyczących tworzenia dostępnych  dokumentów elektronicznych – poziom podstawowy. Chęć uczestnictwa w szkoleniu należy zgłaszać na adres mailowy  marta.busko@zut.edu.pl.

Ponadto pełnomocnik Rektora ds. dostępności cyfrowej zaprasza pracowników ZUT do zapisów na szkolenia z redagowania dostępnych stron internetowych. Bliższe informacje  -  mgr inż. Anna Czekalska e-mail: anna.czekalska@zut.edu.pl

Więcej informacji na temat WCAG na stronie Uczelnianego Centrum Informatyki.