Naukowcy z ZUT na czele Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego 20.05.2024 12:14

17 maja 2024 r. dr hab. Maciej Nowak prof. ZUT, Kierownik Katedry Nieruchomości na Wydziale Ekonomicznym ZUT oraz dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej prof. dr hab. inż. Rafał Rakoczy zostali wybrani odpowiednio prezesem i wiceprezesem Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego na kadencję 2024-2028.

Szczecińskie Towarzystwo Naukowe (Societas Scientiarum Stetinensis) działa od 1956 r. konsolidując elitę naukową szczecińskich uczelni. Celem działalności Towarzystwa jest podnoszenie poziomu życia naukowego miasta i regionu poprzez inicjowanie badań naukowych, szczególnie interdyscyplinarnych i międzyuczelnianych, a dotyczących problemów regionalnych, prowadzenie działalności wydawniczej, edukacyjnej oraz popularnonaukowej.

Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT