ADRESACI
- naukowcy,
- personel wspierający działalność badawczą i innowacyjną,
- kadra administracyjna, techniczna, kierownicza.
PARTNERZY
- instytucje naukowe (uczelnie, instytuty badawcze),
- przedsiębiorstwa w tym MŚP,
- organizacje pozarządowe, stowarzyszenia,
- organizacje międzynarodowe.
ZASADY
Projekty SE realizowane są w konsorcjach, które muszą składać się z co najmniej 3 niezależnych instytucji mających siedzibę w 3 różnych krajach, przy czym 2 z nich muszą mieć siedzibę w państwie członkowskim UE i/lub w kraju stowarzyszonym z programem Horyzont Europa. Cele realizowane są dzięki wymianie pracowników i ich wiedzy między członkami konsorcjum.
W projekcie może uczestniczyć dowolna liczba organizacji, udział w działaniach mogą wziąć pracownicy każdej narodowości i na każdym etapie kariery, jednak muszą być zatrudnieni lub związani z działalnością badawczą danej jednostki przez co najmniej 1 miesiąc przed oddelegowaniem.
CZAS TRWANIA
Maksymalna długość projektu to 4 lata. Wymiana pracowników pomiędzy organizacjami uczestniczącymi w projekcie odbywa się poprzez oddelegowanie na okres od 1 do 12 miesięcy.
TERMINY I FORMA NABORU
Nabór wniosków od 05.10.2023 do 28.02.2024 do godziny 17:00.
Wniosek w formie elektronicznej jest składany poprzez portal Funding & Tender opportunities (z zachowaniem procedury obowiązującej w ZUT, określonej zarządzeniem nr 91 z dnia 12 lipca 2022r.).
Warto wspomnieć, że dzięki prof. Mirosławie El Fray wraz z zespołem, ZUT może poszczycić się doświadczeniem w roli koordynatora tego typu projektu, jakim jest realizowany od 2020 roku projekt Green-Map. Zachęcamy do zapoznania się z stroną internetową poświęconą jego realizacji: greenmap.zut.edu.pl.
Więcej informacji o działaniach MSCA znajduje się na stronie Komisji Europejskiej oraz w bieżącym Programie Pracy 2023-2024.
Szczegółowych informacji w sprawie konkursu udziela p, Magdalena Dębicka-Mahmoud z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie, e-mail: mdebickamahmoud@zut.edu.pl, tel. 91 449 45 49.