Ochronną gablotę na szczeciński zegar kulkowy stworzą nasi studenci 12.06.2024 14:02

Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pomogą ochronić szczecińską atrakcję turystyczną.

Zegar kulkowy, dzieło właściciela sklepu „Pod Gwiazdami", pana Władysława Steca, został zniszczony przez wandali na początku maja. Naprawa urządzenia zajęła kilka tygodni.

Aby sytuacja nie powtórzyła się, żacy ze Studenckiego Koła Naukowego Mechatroników "SKM" ZUT podjęli się skonstruowania „płyty ochronnej”, która uniemożliwi kolejną dewastację.

JM Rektor ZUT, prof. Jacek Wróbel zgodził się na sfinansowanie inicjatywy.

W środę 12 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie naszych młodych konstruktorów z właścicielem sklepu „Pod Gwiazdami”. Damian Felkel i Karol Ćwiek zmierzyli urządzenie i wysłuchali wskazówek Pana Władysława, dotyczących planowanej konstrukcji.

Rozmowom przysłuchiwali się licznie zaproszeni dziennikarze szczecińskich redakcji.

Poniżej fotorelacja ze spotkania autorstwa naszej fotoreporterki, Kamili Kozioł.