Grudzień to na każdej wyższej uczelni czas wyzwań. Mimo to, w natłoku raportów, rozliczeń, podsumowań i formularzy, znajdźmy chwilę czasu i odrobinę energii dla tych, którym wiodło się w kończącym się roku trochę gorzej niż nam.
Szczeciński Tydzień Ubogich. Spotkania przy zupie to inicjatywa, która od lat wspiera osoby bezdomne, ubogie i samotne w naszym mieście. Coczwartkowe spotkania na Placu Tobruckim to ciepła zupa, ale też ciepłe słowo, bo czwartek na placu to przede wszystkim spotkanie – rozmowa i obecność, choć często anonimowa.
Ostatni czwartek przed Bożym Narodzeniem, 19 grudnia 2024 roku, będzie spotkaniem wyjątkowym. Już po raz szósty odbędzie się Wigilia na Placu – wydarzenie angażujące wiele ludzi dobrej woli, przedsiębiorstw i instytucji. Tradycyjnie będzie opłatek, życzenia, kolędy i świątecznie podświetlony plac. Tradycyjnie będzie też ciepła zupa, ale również jest tradycją, że dzięki ogromnemu wsparciu Szczecinian, w tym dniu placowym bywalcom rozdawane będą świąteczne paczki.
Potrzeba ich naprawdę sporo, dlatego z inicjatywy Biura Prasowego ZUT i we współpracy z RCIiTT organizujemy zbiórkę paczek, aby chociaż symbolicznie obdarować odwiedzających Plac Tobrucki i aby nadchodząca Wigilia Świąt Bożego Narodzenia nie była dla nich tylko zwykłym szarym dniem.
Do włączenia się w akcję zainspirowały nas owoce pracy Działu Socjalnego ZUT – piękne, a w tym roku wyjątkowo ciężkie, świąteczne paczki, które Mikołaj już w najbliższą sobotę wręczy dzieciom pracowników naszej Uczelni. Organizatorzy Wigilii na Placu właśnie reklamówek takich jak nasze oczekują, bo najłatwiej je transportować i rozdawać.
W akcję może włączyć się każdy, bo każda reklamówka nadaje się na prezent, o ile włożymy do niej trochę serca.
Co może się znaleźć w naszej paczce?
Wszystko co ma długą datę ważności, nie stłucze się ani nie rozleje w transporcie;
również to, co pomoże przetrwać zimę i doda trochę otuchy, da odrobinę radości i przyjemności.
W skład naszej paczki mogą wejść:
– kawa, herbata, kakao rozpuszczalne;
– coś trwałego do zjedzenia – np. sucha kiełbasa, wędlina lub ryba w puszce;
– coś słodkiego – np. czekolada, pierniczki, korzenne ciasteczka;
– jakiś kosmetyk lub zimowy niezbędnik – np. krem ochronny do rąk, ciepłe skarpety, uniwersalne rękawiczki z jednym palcem lub szalik.
Gotowe paczki będziemy zbierać na parterze w budynku RCIiTT
przez cały przyszły tydzień (9-13 grudnia)
oraz w poniedziałek i wtorek (16 i 17 grudnia).
Dwa dni przed wydarzeniem nasze paczki trafią na główną zbiórkę do Manufaktury Dobra przy pl. Ofiar Katynia 1.
Zapraszamy wydziały i działy, jednostki i biura do włączenia się w zbiórkę!
Niech piękne świąteczne reklamówki nie leżą puste w naszych domach!
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z pomysłodawczynią i koordynatorką akcji:
Maria Bitel (Biuro Prasowe ZUT) maria.bitel@zut.edu.pl tel. 091 449 48 30