Tydzień Otwartej Nauki – zaproszenie Biblioteki Głównej ZUT 10.10.2024 12:26

2127 października 2024 roku w ramach Tygodnia Otwartej Nauki 2024 cztery szczecińskie uczelnie po raz pierwszy zjednoczą swe siły w ramach idei #OtwartySzczecin po to, by promować otwarte nauczanie oraz otwarty dostęp do wyników prac badawczych.

Wydarzenie pod hasłem „Społeczność ponad komercjalizacją” odbywać się będzie na Uniwersytecie Szczecińskim, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oraz Politechnice Morskiej.

Zainicjowany w 2008 roku Międzynarodowy Tydzień Otwartego Dostępu (w Polsce określany także jako Tydzień Otwartej Nauki) obchodzony jest co roku pod koniec października. Celem inicjatywy jest promocja otwartego dostępu do wyników badań naukowych i popularyzująca wiedzy na temat korzyści jakie naukowcy, uczelnie i społeczeństwo mogą czerpać z idei otwartości.

Otwarta Nauka będzie szczególnie promowana na ZUT w środę 23 października w Bibliotece Głównej. Wśród prelegentów naukowcy i eksperci z naszej Uczelni: dr hab. inż. Przemysław Korytkowski, prof. ZUT, prof. dr hab. inż. Ireneusz Ochmian, inż. Krzysztof Warpachowicz oraz dr hab. inż. Marta Piątek-Hnat - koordynator ds. otwartego dostępu i danych badawczych w ZUT wraz z zespołem pracowników Biblioteki Głównej ZUT.

Szczegółowy program wydarzenia #OtwartySzczecin dostępny jest na stronie: Otwarty Szczecin (usz.edu.pl)

Zapraszamy również do zapoznania się z wykładami i warsztatami planowanymi na naszej Uczelni:

Zapraszamy na Open Access Week Szczecin 2024 - Biblioteka Główna ZUT

oraz do śledzenia  informacji o wydarzeniu na FB:

www.facebook.com/bgzut/posts/pfbid032ERaAmSaJoMdwb2GXZAg5sZivsbF2LHpYp3EvagS9jafqpV4sTytCpevTesPC3p5l