VI Spotkanie Nauki i Biznesu na ZUT 03.10.2024 12:08

3 października 2024 r. na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT gościliśmy ponad setkę osób, w tym kilkudziesięciu przedstawicieli firm z całej Polski. VI Spotkanie Nauki i Biznesu było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, której towarzyszyły dyskusje w ramach paneli eksperckich oraz prezentacja infrastruktury badawczej ZUT.

Organizatorem Spotkania był Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie wraz z Centrum Inicjatyw Gospodarczych - Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oraz Lubuskim Klastrem Metalowym.

Pierwszy panel dyskusyjny pt. "Technologie Przemysłu 4.0 - Cyfryzacja produkcji" prowadził Prorektor ds. organizacji i współpracy z gospodarką dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT. Drugi z paneli - pt. "Nie zakłócaj i nie daj się zakłócić" - co z tą kompatybilnością elektromagnetyczną - poprowadził dr hab. inż. Piotr Pawełko prof. ZUT.

Uczestnicy mieli możliwość spotkania oraz bliższego poznania naszych naukowców, zaplecza badawczego oraz szans jakie stwarza współpraca z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, Wydziałem Elektrycznym oraz Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Współorganizatorami i Partnerami wydarzenia byli: Centrum Inicjatyw Gospodarczych - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Lubuski Klaster Metalowy, Politechnika Koszalińska, Politechnika Morska, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie.

Zapraszamy za rok!

Fot. Kamila Kozioł/ZUT