Utworzenie sieci EDIHów (ang. European Digital Innovation Hubs, pl. Sieć Hubów Innowacji Cyfrowych) otworzyło nowe możliwości w zakresie pozyskania i wdrożenia zaawansowanych rozwiązań technologicznych, do których firmy do tej pory nie miały dostępu. Pozwalają one nawiązania współpracę z dostawcami rozwiązań i jednostkami naukowymi w celu rozwiązywania konkretnych problemów, wyszukiwania konkretnych ścieżek rozwoju oraz wsparciu w procesie transformacji cyfrowej. A to wszystko bezpłatnie!
Uczestnicy webinaru:
- poznają konkretne przykłady usług oferowanych przez EDIH (m.in. doradztwo techniczne, testowanie rozwiązań, wsparcie przy wdrożeniu nowych technologii, szkolenia);
- dowiedzą się kto może skorzystać z tych usług;
- oraz poznają warunki i zasady korzystania ze wsparcia EDIH.
Webinar poprowadzą
- Anna Pająk - Dyrektor Działu Programów Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu, w Platforma Przemysłu Przyszłości. Od roku 2020 związana z Platformą Przemysłu Przyszłości, gdzie odpowiada za wdrażanie projektów wspierających transformację cyfrową przedsiębiorstw oraz współpracę z Polską Siecią Hubów Innowacji Cyfrowych. Posiada szerokie doświadczenie w realizacji projektów biznesowych i badawczo-rozwojowych dotyczących m.in. dojrzałości cyfrowej, zagadnień przemysłu 4.0, foresightu oraz budowania kompetencji organizacyjnych z wykorzystaniem metod studiów nad przyszłością. Kierownik projektu i członek Rady Programowej Konkursu Fabryka Przyszłości. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.
- Krzysztof Pietrusewicz - Koordynator EDIH HPC4Poland w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym (partner). Ekspert w dziedzinie standaryzacji i normalizacji w kontekście przemysłu 4.0, nowych modeli biznesowych, oprogramowania do prototypowania i wprowadzania produktów. Trener doradców metody ADMA. Doradca metody ADMA. Nauczyciel akademicki. Od 1997 roku (pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku automatyka i robotyka) związany z zagadnieniami programowania sterowników PLC/PAC, cyfrowych serwonapędów obrabiarek do metalu sterowanych numerycznie, projektowaniem systemów z zastosowaniem modeli oraz inżynierią systemów (MBSE/MBD). Od roku 2012 doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika.
Zapraszamy do rejestracji: innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/transformacja-cyfrowa-dzieki-edih-jak-zyskac-dostep-do-zaawansowanych-technologii