Archiwum wiadomości dla pracowników

Staż badawczy im. Bekkera (NAWA) dla dr hab. inż. Magdaleny Janus, prof. ZUT i dr inż. Pawła Sikory z Wydziału Budownictwa i Architektury 25.02.2019 09:04

Zarówno dr hab. inż. Magdalena Janus, prof. ZUT (Katedra KIS), jak i dr inż. Paweł Sikora (ZDEiOZwB) odbywają staż w Technical University of Berlin (Niemcy).
  • Pani Magdalena Janus - PPN/BEK/2018/1/00112 - Preparation and characterization of a new photoactive concretes (01.02.2019 - 31.07.2019)
  • Paweł Sikora - PPN/BEK/2018/1/00078 - Ultra-lightweight concretes for 3D printing technologies (ULWC-3D) (1.01.2019 - 30.06.2019)

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w ramach Programu im. Bekkera naukowcy zatrudnieni w polskich uczelniach i jednostkach naukowych otrzymują szansę na wyjazd do najlepszych ośrodków naukowych na świecie. Beneficjenci programu prowadzą badania naukowe, dydaktykę, pozyskują materiały do publikacji bądź odbywają staż naukowy w wybranym ośrodku goszczącym na całym świecie. Wyjazdy mogą trwać od 3 do 12 miesięcy, a NAWA zapewnia stypendium obejmujące nie tylko koszty utrzymania w zagranicznym ośrodku, ale także dodatek mobilnościowy pozwalający na pokrycie kosztów przeprowadzki.

Program otwarty jest dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Nie wprowadza się także ograniczeń co do krajów, w których zlokalizowane są ośrodki goszczące. Aplikacje składają sami zainteresowani, bez uczestnictwa instytucji pośredniczącej. Więcej informacji znajduje się w ogłoszeniu o naborze.