Archiwum wiadomości dla pracowników

Sukces SKN Zapachowej Jakości Powietrza podczas XLVII Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie, które odbyło się w dniach 26-27.04.2018 r! 09.05.2018 13:51

Pani Paula Felczak, studentka pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, na kierunku Nanotechnologii, oraz Ewa Duber, studentka trzeciego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku Technologii Chemicznej, ze Studenckiego Koła Naukowego Zapachowej Jakości Powietrza, zdobyły pierwsze miejsce w Sekcji kształtowania i ochrony środowiska za prezentację, pt. „Porównanie i ocena metod prezentacji odorantów oceniającym, możliwych do zastosowania w pomiarach z użyciem olfaktometrii dynamicznej”.

Z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT, w tej samej konferencji, brały udział również dwie inne studentki ZUT, tj. - Aleksandra Mucha, studentka IIgo roku, studiów drugiego stopnia na kierunku Inżynieria chemiczna, która w sekcji kształtowania i ochrony środowiska, zaprezentowała referat, pt. „Kontrola sprawności olfaktometru z nietypowym wykorzystaniem chromatografii gazowej", oraz Aleksandra Antoniewicz, doktorantka IIgo roku w sekcji doktoranckiej wygłosiła referat, pt.: „Analiza wpływu wybranych czynników na zmęczenie sensoryczne zespołu oceniającego zapach”.
Studenckie Koło Naukowe Zapachowej Jakości Powietrza działa na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT, przy Pracowni Zapachowej Jakości Powietrza, a opiekę naukową nad działalnością koła sprawuje pani  dr inż. Małgorzata Friedrich.

Autorką zdjęć jest pani mgr inż. Aleksandra Antoniewicz.