Archiwum wiadomości dla pracowników

Sukces Studenckiego Koła Naukowego Żywieniowców 18.06.2018 10:22

W dniu 8 czerwca br. na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Biotechnologia - problemy i wyzwania".

W trakcie obrad odbyła się również Sesja Młodych Naukowców, w tym konkurs dla studentów z kół naukowych. Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, ZUT w Szczecinie był reprezentowany przez członków najbardziej aktywnych studenckich kół naukowych.
Trzecie miejsce w sesji posterowej zajęli studenci reprezentujący SKN Żywieniowców z Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt z pracą nt. „Potencjał antyoksydacyjny nawłoci pospolitej (Solidago virgaurea L.)”, autorstwa Anny Szewczyk (studentka S1 kierunek zootechnika), Natalii Maćkowskiej (studentka S2 kierunek biotechnologia), Wioletty Biel, Katarzyny Królaczyk.
Pierwsze i drugie miejsce oraz wyróżnienie otrzymali studenci reprezentujący koła naukowe z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Opiekę naukową nad działalnością Studenckiego Koła Naukowego Żywieniowców sprawuje pani dr hab. inż. Wioletta Biel. Studenckie Koło Naukowe Żywieniowców działa przy Katedrze Hodowli Trzody Chlewnej, Żywienia Zwierząt i Żywności na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie.

Galeria zdjęć z konferencji.