Archiwum wiadomości dla pracowników

Sukcesy studentów działających w SKN 30.09.2019 13:15

Zespół w składzie Katarzyna Przygrodzka i Javier Molpeceres ze Studenckiego Koła Naukowego Enzymologów zajął I miejsce za przedstawienie pracy, pt. „Synteza oraz analiza parametrów operacyjnych sieciowanych agregatów enzymatycznych glukoamylazy i lipazy połączonych z ferrytem niklowym” podczas XXIV Międzynarodowej Konferencji Kół Naukowych (XXXVI Sejmik SKN), która odbyła się w dniach 16-17 maja 2019 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Koło działa na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, a opiekunem naukowym koła jest dr inż. Radosław Drozd.

Student Krzysztof Sameluk ze Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów Mięsa „Bio-Meat” zajął III miejsce w sesji plakatowej za pracę pt. "Wykorzystanie rodzimej rasy puławskiej w krzyżowaniu z rasami duńskimi do produkcji mięsa wysokiej jakości z uwzględnieniem polimorfizmu genu RYR1" w Sekcji Biologii i Hodowli Zwierząt, podczas XXIV Międzynarodowej Konferencji Kół Naukowych (XXXVI Sejmik SKN), która odbyła się w dniach 16-17 maja 2019 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Koło działa na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, a opiekunem naukowym koła jest dr hab. inż. Artur Rybarczyk.

Studenci Patryk Kamiński i Tomasz Bogdan ze Studenckiego Koła Naukowego Technologii Rybnej i Enzymologów zajęli III miejsce za referat, pt. „Odzyskiwanie funkcjonalnych białek z pancerzy krewetek" podczas XXIV Międzynarodowej Konferencji Kół Naukowych (XXXVI Sejmik SKN), która odbyła się w dniach 16-17 maja 2019 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Koło działa na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa, a opiekunem naukowym koła są dr hab. inż. Mariusz Szymczak oraz dr inż. Katarzyna Felisiak.

Studenci ZUT poza uczestnictwem w konferencjach naukowych realizują liczne działania o charakterze społecznym i promocyjnym. Przykładem tego są studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Analizy Gospodarczej i Innowacji, którzy pomagali w konkursie Wiedzy Ekonomicznej, a także organizowali kiermasz Świąteczny, przygotowywali transparent i udział w korowodzie juwenaliowym. Koło działa na Wydziale Ekonomicznym a opiekunem naukowym koła jest dr hab. inż. Irena Łącka, prof. nadzw.

Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Lean Manufacturing w praktyce wykorzystują swoją wiedzę poprzez nawiązanie współpracy z największą piekarnią w województwie zachodniopomorskim Asprod, gdzie analizują proces produkcyjny oraz będą próbować wdrożyć swoje pomysły na udoskonalenie produkcji. Studenckie Koło Naukowe "Lean Manufacturing" działa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, a opiekunem naukowym koła jest mgr inż. Emilia Bachtiak-Radka.

Studenci studenckiego Koła Naukowego "Zielona Chemia” w szczególności dużym zaangażowaniu pana Marcina Kujbida, zmontowali i zaprezentowali film promujący Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie w szczególności Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej, pt. „Chemiczni pogromcy mitów”, który został zaprezentowany podczas Nocy Naukowców.

Studenci tego koła brali też aktywny udział w ogólnokrajowych konferencjach naukowych, np. Zjazd Zimowej Sekcji Studenckiej PTChem 2018 oraz w IV Szczecińskim Sympozjum Młodych Chemików, które odbyło się w maju 2019 roku. Studenckie Koło Naukowe "Zielona Chemia" działa na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, a opiekunem naukowym jest dr inż. Paula Ossowicz.

Projekt studentów w składzie Anna Mierzyńska Andrzej Chuchra ze Studenckiego Koła Naukowego "Disegno", wygrał konkurs na logo dla polsko-niemieckiego projektu, pt. ”Współpraca transgraniczna między uczelniami i dużymi obszarami chronionymi w Euroregionie Pomerania (akronim: REGE)” INT107.

Studenci z tego koła zgłosili także projekty opracowanych przez siebie logo do kolejnego konkursu na zaprojektowanie logo dla Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych. Prace dwóch zespołów przeszły do kolejnego etapu konkursu a wybór ma zostać ogłoszony we wrześniu 2019 roku.

Studenckie Koło Naukowe "Disegno" działa na Wydziale Budownictwa i Architektury, a opiekę naukową nad kołem sprawuje dr inż. arch. Halina Rutyna.

Zwycięskie logo autorstwa Anny Mierzyńskiej i Andrzeja Chuchra ze Studenckiego Koła Naukowego "Disegno" dla projektu INT107 REGE.