Archiwum wiadomości dla pracowników

Tydzień Bibliotek 2019 06.05.2019 14:25

Propozycje Biblioteki Głównej ZUT w Szczecinie

• 8 maja - "Jedzenie jako wierny przyjaciel kobiety c.d." - wykład prof. dr hab. Marioli Friedrich z Zakładu Fizjologii Żywienia Człowieka (WNoŻiR) Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie - sala wykładowa nr 2, godz. 10.00, czas trwania 45 min.
  • 9 maja - "Owady na talerze" - wykład dr hab. inż. Joanny Żochowskiej-Kujawskiej z Katedry Technologii Mięsa (WNoŻiR) Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie - sala wykładowa nr 2, godz. 10.00, czas trwania 60 min.
  • 11 maja - "Stworzenie świata, ludzi i narodu w mitologii azjatyckiej" - Prelekcja Szczecińskiego Klubu Azji, Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie, sala wykładowa nr 2, godz. 16.00, czas trwania 90 min.
  • 14 maja - Obszary specjalizacji Urzędu Statystycznego w Szczecinie. Etapy badań statystycznych. Udostępnianie danych" - wykład przedstawicielek Zachodniopomorskiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Szczecinie, Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie, sala wykładowa nr 2, godz. 12.00, czas trwania 120 min.

Propozycje Bibliotek Wydziałowych

• Wypożyczalnia językowa - #Śladami podróżników - Wystawa poświęcona zbiorom o tematyce podróżniczej: albumów, książek i przewodników turystycznych, folderów i pamiątek z podróży.
  • #biblioteka #wypożyczalnia językowa- Wystawa plakatów autorstwa pracowników W.J., które prezentują zbiory placówki oraz pracy bibliotekarzy.
  • biblioteka WTMiT- Człowiek i morze - Ekspozycja prezentuje publikacje opisujące ludzi związanych z morzem. Wystawę wzbogacą eksponaty powiązane z tytułem wystawy. Ekspozycja będzie prezentowana w dniach 8 - 22 maja 2019.
  • biblioteka WI - GIRLS POWER: Kobiety w historii informatyki. Wystawa prezentuje sylwetki kobiet znaczących w branży IT.
  • biblioteka WTiICH - CHI - "STARA CHEMIA" JEDYNA TAKA - Wystawa poświęcona Bibliotece Sejmowej. CHII - "NOWA CHEMIA" BOOKCROSSING Biblioteka zaprasza do dzielenia się książkami.
  • biblioteka WEL - Z przymrużeniem oka: Tak się widzę - Wystawa karykatur uczniów II klasy szkoły podstawowej Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.
  • biblioteka WBiA - Nowa jakość w bibliotece - fotorelacja z modernizacji Czytelni Budownictwa - 100 LAT BAUHAUSU, Wystawa w Czytelni Architektury poświęcona jubileuszowi stulecia powstania słynnej niemieckiej uczelni.
  • biblioteka WKŚiR - Piękny świat przyrody w fotografii Lilli Mielnik - Pani dr hab. Lilla Mielnik, kierownik Katedry Fizyki i Agrofizyki na Wydziale KŚiR, jest  nie tylko fizykiem i geografem, ale także pasjonatką podróży oraz zapaloną fotografką. Interesuje się przyrodą oraz zjawiskami w niej zachodzącymi. „Zatrzymuje w kadrze” ciekawostki zaobserwowane na łonie natury.
  • Nasze biblioteki, czyli Domowe książnice czytelników - Zaglądamy do domowych biblioteczek naszych studentów, doktorantów i pracowników. Na wystawie można będzie podziwiać zdjęcia ich własnych, bogatych księgozbiorów.
  • biblioteka WIMiM , Wystawa zagranicznych książek ABE-IPS. Wystawa będzie czynna w dniach 21-23 maja 2019.
  • biblioteka WBiHZ, Warszaty rękodzieła: Róże z bibuły. Zainteresowane osoby zapoznają się z technikami kwiatów z bibuły. 13.05.2019 (poniedziałek) godz. 13.00-15.00
  • biblioteka WNoŻiR, Zioła pól, lasów, ogrodów. Wystawa literatury dotyczącej ziół - ich właściwości leczniczych i zastosowań w kuchni