Archiwum wiadomości dla pracowników

Wystawa Wieża Marzeń - J. Bondara i T. Sachanowicza 06.06.2018 12:53

W piątek 8 czerwca 2018 roku w Galerii Architektów Forma odbędzie się wernisaż wystawy „WIEŻA MARZEŃ”, która przedstawia efekty pracy studentów I roku kierunku Architektura i Urbanistyka WBIA ZUT wykonane w ramach przedmiotu WSTĘP DO PROJEKTOWANIA, prowadzonych po raz pierwszy przez Jarosława Bondara i Tomasza Sachanowicza.

Jak piszą prowadzący przedmiot: „Głównymi celami przedmiotu było pobudzenie kreatywności wśród studentów poprzez dostarczenie im niezbędnych podstaw związanych z twórczością architektoniczną w ramach wykładów, a następnie możliwości doświadczenia procesu twórczego w trakcie realizacji ćwiczeń. Istotną częścią zadania było również zapoznanie studentów z różnymi metodami dochodzenia do rozwiązań projektowych w ramach schematu CEL-TRUDNOŚĆ-PROBLEM.”

Proces twórczy związany z projektowaniem "WIEŻY MARZEŃ" obejmował różne metody pracy: scenariusze i twórcze projekcje; burzę mózgów; inspirację twórczą oraz analizy problemowe. W trakcie zajęć studenci mieli możliwość zapoznania się także z ważnymi elementami warsztatu architekta w oparciu o pracę z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi i technik tj.: szkicu; techniki kolażu; modelu roboczego, czy rysunku technicznego. Powstawanie WIEŻY MARZEŃ związane było z poznaniem różnych sposobów poszukiwania rozwiązań projektowych, jako odpowiedzi na wcześniej sformułowane cele i problemy projektowe dotyczące funkcji, formy i konstrukcji. Proces projektowy zakończył się omówieniem wszystkich prac, które zostały zaprezentowane z wykorzystaniem różnych technik prezentacyjnych. Wśród nich możemy odnotować plansze oraz modele przestrzenne wież, które będą eksponowane w Galerii Architektów Forma.

Zapraszam na wernisaż wystawy

PIĄTEK, 8 CZERWCA 2018, GODZ. 18.00

Galeria Architektów Forma, ZUT/WBiA

ul. Żołnierska 50, 71-210 Szczecin