Archiwum wiadomości dla pracowników

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 17 lipca 2018 r. zmarł ś.p. Prof. zw. dr hab. Józef Świniarski 19.07.2018 11:21

Wyjątkowy naukowiec z zakresu zagadnień dotyczących narzędzi i metod połowu ryb oraz teorii łowności i selektywności narzędzi połowu.

Założyciel Stacji Badań Modelowych nad jeziorem Ińsko. Autor ponad 250 oryginalnych prac twórczych, patentów jak i wielu podręczników oraz skryptów akademickich. Uznany dydaktyk, który wykształcił szereg specjalistów z zakresu techniki połowów. Działalność naukowa i dydaktyczna Profesora Świniarskiego ma dla wszystkich Jego wychowanków nieprzemijającą wartość. Prywatnie przyjaciel otwarty na nowe wyzwania, życzliwy człowiek wielkiej kultury.
Pogrzeb odbędzie się dnia 21.07.2018r. o godzinie 14.00  na Cmentarzu Komunalnym w Połczynie Zdroju przy ul. Piwnej. Msza pożegnalna 28.07.2018r. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Szczecinie.
Wyrazy szczerego żalu i współczucia Rodzinie zmarłego składają Dziekan, Rada Wydziału oraz pracownicy Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa