Archiwum wiadomości dla pracowników

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 października 2021 roku zmarł śp. Prof. dr hab. inż. Jarosław Prabucki 19.10.2021 07:41

Profesor Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Akademii Rolniczej w Szczecinie. Organizator, twórca
i kierownik Zakładu Pszczelnictwa. Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Zootechnicznego (1987-1990) oraz Prorektor ds. Kształcenia Akademii Rolniczej w Szczecinie (1990-1993). Ceniony wykładowca i wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej, opiekun licznego grona dyplomantów, posiadający bogaty dorobek naukowy. Wielce zasłużony dla rozwoju i popularyzacji pszczelnictwa.

Za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną odznaczony Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 21 października 2021 roku o godz. 12:00 w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu 125a. Msza święta zostanie odprawiona 21 października 2021 roku o godz. 10:00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty przy ul. św. Ducha w Szczecinie.