Archiwum wiadomości dla pracowników

Żegnaj pałacu - wystawa prof. Waldemara Marzęckiego w galerii Forma 23.11.2018 09:06

W piątek 23 listopada 2018 roku w Galerii Architektów Forma odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej profesora Waldemara Marzęckiego zatytułowanej „Żegnaj pałacu”.

Inspiracją dla poszukiwań artystycznych był Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Jak to bywa ze zjawiskami wyrazistymi – czytamy w opisie autorskim – jedni doprowadzili do wpisania tego budynku do rejestru zabytków inni chcą ten ogromny obiekt zburzyć na wieczną niepamięć. Ja jednak tą wystawą pragnę przyczynić się do refleksji nad obecnym miejscem Pałacu Kultury i Nauki w dynamicznie zmieniającej się przestrzeni śródmieścia naszej stolicy.

Waldemar Marzęcki, prof. zw. architekt, urbanista, fotografik. Kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Budownictw i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Autor czterech książek poświęconych współczesnej urbanistyce. Członek i były prezes szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor 43 wystaw fotograficznych, prezentowanych w Austrii, Danii, Francji, Holandii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Szwecji i Włoszech. W latach 70. i 90. współpracował ze Telewizją Polską, przygotowując czołówki komputerowe dla wielu programów telewizyjnych o zasięgu regionalnym i krajowym. W projektach artystycznych łączy fotografię z innymi dziedzinami sztukami: architekturą, urbanistyką, muzyką, teatrem, grafiką multimedialną, vizualartem i sztuką performatywną.

Oficjalna strona wydarzenia

Zapraszam serdecznie na wernisaż

PIĄTEK, 23 LISTOPADA 2018, GODZ. 18.00

Galeria Architektów Forma, ZUT/WBiA