Cykl wydarzeń w ramach kampanii „Regiony na Horyzoncie” – październik z HPK Polska Zachodnia 25.09.2024 13:06

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Zachodnia, działający w naszym Centrum, serdecznie zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń związanych z finansowaniem badań i innowacji z programu ramowego UE Horyzont Europa.

Wśród tematyki szkoleń i warsztatów są zagadnienia takie jak finanse i rozliczanie projektów w Horyzoncie Europa, analiza tematów konkursowych, finansowanie w ramach mechanizmu Widening czy przegląd możliwości wsparcia dla firm.

Hasłem przewodnim cyklu będzie szeroko rozumiana biotechnologia. W związku z tym w szczególności zapraszamy podmioty działające w obszarach m.in. zdrowia, żywności, ochrony środowiska, chemii czy zaawansowanych technologii.

Październikową kampanię zwieńczy konferencja pt. „Biotechnologia przyszłości: ścieżki rozwoju z Horyzontem Europa” 22 października br. w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie. Podczas niej eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego przedstawią ofertę Horyzontu Europa, w szczególności w odniesieniu do biotechnologii. Gośćmi wydarzenia będą także naukowcy realizujący innowacyjne projekty, z którymi porozmawiamy o trendach, wyzwaniach i przyszłości tej interdyscyplinarnej dziedziny nauki.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja – linki poniżej.

Zapraszamy!

Data i forma szkolenia

Tytuł

Link do rejestracji

30 września 2024 r.

Widening. Szerokie Horyzonty dla współpracy i wzmacniania potencjału jednostek.

3 października 2024 r.

Plan Zarządzania Danymi Badawczymi w projektach Horyzontu Europa

7-8 października 2024 r.

stacjonarnie

Pakiet Widening – praktyczne warsztaty pisania wniosków

8 października 2024 r.

Oferta Horyzontu Europa dla przedsiębiorców

11 października 2024 r.

EIC Accelerator - jak napisać grant z sukcesem

15 października 2024 r.

online i stacjonarnie

Dyżur ekspercki: Jak zostać ekspertem Komisji Europejskiej

17 października 2024 r.

TOPIC jak go czytać, zrozumieć i odpowiedzieć na oczekiwania KE

18 października 2024 r.

Finanse w Horyzoncie Europa – rozliczanie, raportowanie, kontrola w praktyce

22 października 2024 r.

stacjonarnie

Konferencja: Biotechnologia przyszłości: ścieżki rozwoju z Horyzontem Europa

Rejestracja

Dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.