Międzyuczelniane i interdyscyplinarne – nowe stowarzyszenie z udziałem naukowców ZUT 14.10.2024 08:40

8 października odbyło się zebranie założycielskie Szczecińskiego Stowarzyszenia Naukowego SATU. Celem nowego stowarzyszenia jest integracja i współdziałanie aktywnych naukowo przedstawicieli szczecińskich uczelni. Stowarzyszenie planuje organizację wspólnych seminariów naukowych oraz inicjowanie i wspieranie dyskusji o szczecińskiej nauce. Wśród członków założycieli stowarzyszenia znajdują się liczni przedstawiciele Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Pierwszym wydarzeniem będzie zaplanowane na 15 listopada seminarium "Tradycja i przyszłość szczecińskiej nauki" (którego szczegóły zostaną zaprezentowane niebawem).

Stowarzyszenie można śledzić pod następującym profilem FB: www.facebook.com/profile.php

Fot. Materiały prasowe SATU