NAWA ogłasza nabór do programu SPINAKER 03.10.2024 13:14

Program umożliwia tworzenie i realizację intensywnych międzynarodowych programów kształcenia (IMPK), czyli krótkich (od 30 do 150 godzin dydaktycznych) form kształcenia, prowadzonych w języku innym niż polski i przeznaczonych zwłaszcza dla osób z zagranicy, tj. studentów, doktorantów i kadry instytucji szkolnictwa wyższego i nauki. Dopuszcza też możliwość udziału studentów, doktorantów i kadry z polskich instytucji.

W praktyce SPINAKER wspiera tworzenie nowych lub adaptację istniejących IMPK, np.: szkoły letniej lub zimowej, kursów specjalistycznych, szkoleń czy wizyt studyjnych lub zaangażowania profesorów z zagranicy. Działania mogą być realizowane w formule stacjonarnej, zdalnej lub hybrydowej.

Przewiduje się finansowanie działań związanych z tworzeniem intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, tj.:

• działania związane z tworzeniem IMPK w formule stacjonarnej, hybrydowej lub w całości zdalnej,
  • adaptacja istniejących IMPK,
  • podnoszenie kompetencji kadry potrzebnych do tworzenia lub realizacji IMPK (organizacja lub udział kadry biorącej udział w Projekcie w szkoleniach, wizytach studyjnych lub spotkaniach roboczych w kraju lub za granicą),
  • działania związane z weryfikacją efektów uczenia się uzyskanych przez Uczestników Projektu podnoszących kompetencje w zakresie tworzenia lub realizacji IMPK

oraz działania obejmujące realizację intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, tj.:

• rekrutację Uczestników IMPK,
  • działania związane z realizacją IMPK (w tym wypłata stypendiów, szkolenia adaptacyjne, organizacja szkoleń podnoszących kompetencje kadry, organizacja wykładów i zajęć),
  • weryfikację efektów uczenia się uzyskanych przez Uczestników Projektu (studentów/-ki, doktorantów/-ki, kadrę) IMPK.

Okres realizacji: nie może być krótszy niż 6 miesięcy i musi mieścić się w ramach czasowych od 01.06.2025 r. do 31.07.2026 r.

Budżet: od 200 000 zł do 1 200 000 zł

Termin naboru: do 2 grudnia 2024 r., do godz. 15:00.

Sposób złożenia wniosku: w formie elektronicznej w Systemie teleinformatycznym Agencji (z zachowaniem procedury określonej zarządzeniem nr 91 z dnia 12 lipca 2022 r.).

Więcej informacji na temat programu dostępnych jest na stronie NAWA: nawa.gov.pl/images/Spinaker/Spinaker-Nabor-2024/2024-09-23_Ogloszenie_SPINAKER.pdf

Szczegółowych informacji w sprawie programu udziela p. Kamila Kubiak z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie, e-mail: kamila.kubiak@zut.edu.pl, tel. 91 449 45 49.