Nowa grafika na drzwiach WBiIŚ 04.10.2024 08:00

Dominik Sadlak, student drugiego roku Budownictwa ZUT autorem nowej grafiki na drzwiach wejścia tymczasowego na Wydział.

Jak zdradza nam autor - „Podjąłem się namalowania grafiki, ponieważ odkąd pamiętam lubię spełniać się artystycznie, a od 7 lat interesuję się sztuką uliczną. Samo namalowanie muralu dla Władz Uczelni uznałem za interesujący projekt, możliwość upiększenia budynku Uniwersytetu oraz zaprezentowania moich umiejętności”.

Malunek można podziwiać na drzwiach tymczasowego wejścia do budynku WBiIŚ ZUT od strony al. Piastów. Projekt został stworzony przez Pana Dominika i jest urzeczywistnieniem wizji Pani Dziekan dr hab. inż. Anny Głowackiej, prof. ZUT. Widać na nim logo ZUT i WBiIŚ oraz grafikę, która jest wizytówką wydziałowego samorządu studenckiego.

Pomysłodawcą akcji był Prorektor ds. organizacji i współpracy z gospodarką, pierwszy zastępca JM Rektora - dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT.

Fot. Kamila Kozioł/ZUT