Powołanie dr hab. inż. Anny Głowackiej, prof. ZUT w skład Rady Naukowej ITP PIB 20.06.2024 09:31

17 czerwca 2024 roku Minister Nauki Dariusz Wieczorek wyznaczył Panią Dziekan dr hab. inż. Annę Głowacką, prof. ZUT do reprezentowania ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki w Radzie Naukowej Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Instytut jest jednostką badawczo-rozwojową nadzorowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Siedziba Centrali Instytutu znajduje się w Falentach, gmina Raszyn, powiat Pruszków, województwo mazowieckie. W skład Instytutu wchodzi 9 oddziałów terenowych, w tym Oddział w Szczecinie.

Instytut prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych; posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie: rolnictwo i ogrodnictwo oraz nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych oraz działalności wdrożeniowej, upowszechnieniowej, wydawniczej, doradczej, edukacyjnej, szkoleniowej, promocyjnej, wynalazczej i monitoringowej w szerokim zakresie tematów z pogranicza rolnictwa, budownictwa, gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska i innych.

Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT