RCIiTT ZUT ma 25 lat! 12.10.2024 09:43

10 października 2024 r. w Hotelu Marriott w Szczecinie Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT wraz zaproszonymi gośćmi świętowało swoje 25-lecie.

Ponad setka współpracowników i klientów Centrum podczas prezentacji przygotowanej przed dyrektor Joannę Niemcewicz miała okazję zapoznać się z historią RCIiTT. Zebrani dowiedzieli się z niej m.in. że podczas 25-letniej działalności w Regionalnym Centrum odbyło się ponad 22 tys. konsultacji, zainicjowano blisko 1000 wydarzeń własnych, a w zorganizowanych szkoleniach wzięło udział ponad 17 tys. uczestników.

Po prezentacji nadszedł czas na prezenty, kwiaty, gratulacje i życzenia. Uczestnicy wysłuchali koncertu Marii Radoszewskiej i Jurka Białego na skrzypcach elektrycznych i saksofonie.

Podczas wieczoru odbyła się również licytacja charytatywna zdjęć Piotra Wagnera, z której dochód przeznaczony został na wsparcie podopiecznych Fundacji na rzecz Rozwoju ZUT, czyli uzdolnionych Studentek i Studentów naszej Uczelni.

Historia RCIiTT rozpoczęła się w 1999 r., kiedy na Politechnice Szczecińskiej powstało Biuro Programów Międzynarodowych, aby wspierać naukowców w kontaktach międzynarodowych, w poszukiwaniu możliwości wyjazdów zagranicznych dla studentów. Biuro funkcjonowało w budynku rektoratu. Od 2013 roku siedzibą Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii jest dawny budynek Zakładów Odzieżowych DANA przy ul. Jagiellońskiej 21-22.

Dziś RCIiTT prowadzi działalność doradczą i szkoleniową dla naukowców, studentów, przedsiębiorców oraz absolwentów uczelni w zakresie transferu technologii, finansowania badań i wsparcia przedsiębiorczości akademickiej.

Fot. Kamila Kozioł/ZUT