Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie z akredytacją Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) 19.06.2024 07:24

W gorącym okresie rekrutacji z przyjemnością informujemy, że 7 czerwca 2024 roku w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów przyznawanych przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych. Wydział Informatyki otrzymał akredytację KAUT dla studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Informatyka – jedynego kierunku prowadzonego przez Wydział Informatyki.

Akredytacja KAUT stanowi rozwinięcie obowiązkowej akredytacji dokonywanej przez Polską Komisję Akredytacyjną. Przyznany certyfikat KAUT jest ważny do 26 kwietnia 2029 roku i obejmuje najdłuższy możliwy okres, na jaki certyfikat może być przyznany.

Certyfikat KAUT daje Wydziałowi i studentom prawo do posługiwania się europejskim certyfikatem jakości EUR-ACE® Label (European Accredited Engineer) opracowanego przez międzynarodową organizację European Network for Engineering Accreditation (ENAEE). Certyfikat EUR-ACE oznacza, że program kształcenia na kierunku Informatyka potwierdza wysoki poziom kształcenia oraz zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami. W trakcie okresu ważności akredytacji, wszyscy absolwenci Wydziału Informatyki ZUT wraz z dyplomem ukończenia studiów otrzymają także imienny certyfikat EUR-ACE.

Ukończenie z sukcesem procesu akredytacji KAUT jest zasługą i rezultatem długofalowego zaangażowania władz oraz wszystkich pracowników Wydziału Informatyki ZUT.

Studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Informatyka, prowadzone na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie, jako jedyne w regionie mogą pochwalić się tym ważnym certyfikatem.

Fot. Materiały prasowe WI