Akcja DKMS HELPERS' GENERATION 1-4 kwietnia. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca komórek macierzystych, podaruj komuś życie. 29.03.2019 14:50

Studencie!

Czy myślałeś kiedyś o tym, że będziesz mógł uratować komuś życie? Jest to możliwe dzięki Fundacji DKMS, która w dniach 1-4 kwietnia zawita w progach naszej uczelni, umożliwiając rejestrację jako potencjalny Dawca szpiku i komórek macierzystych. Co to oznacza? Że to właśnie Ty możesz stać się bohaterem i poświęcając parę minut zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców, dając tym samym komuś nadzieję na uratowanie życia. Nie bądź obojętny, przyjdź do jednej z naszych 8 lokalizacji, podziel się cząstką siebie i ofiaruj życie osobie chorej na nowotwór krwi.

PLAKAT (format:  jpg, rozmiar:  233 kB)
Dawcą może zostać każda osoba, która:
- jest między 18 a 55 rokiem życia
- waży minimum 50 kg.

- ma ogólnie dobry stan zdrowia.

Rejestracja jako potencjalny dawca szpiku nic nie kosztuje i jest bezbolesna.

Polega na:
- przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego
- pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka
- wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi.

Akcja organizowana jest w ramach jubileuszowej X edycji projektu HELPER’S GENERATION. Łącznie podczas akcji studenckich zarejestrowano
już 115 041 potencjalnych Dawców szpiku. Z tego grona 633 osób zostało Dawcami faktycznymi.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/events/2186833458101770/

Więcej informacji znajdziesz na: www.dkms.pl

RAZEM POKONAMY NOWOTWORY KRWI !