Informacja dla absolwentów uprawnionych do ubiegania się o umorzenie kredytu studenckiego 10.12.2020 11:48

Ogłaszamy listy absolwentów studiów I i II stopnia uprawnionych do ubiegania się o umorzenie kredytu studenckiego.
Na wniosek kredytobiorcy kredyt studencki może zostać umorzony przez instytucję kredytującą:

• w 50% – w przypadku gdy kredytobiorca ukończył studia w grupie do 1%,
  • w 35% – w przypadku gdy kredytobiorca ukończył studia w grupie od 1,01% do 5%,
  • w 20% – w przypadku gdy kredytobiorca ukończył studia w grupie od 5,01% do 10%,

najlepszych absolwentów studiów pierwszego stopnia albo studiów drugiego stopnia w danym roku akademickim.

Wniosek w tej sprawie należy złożyć w instytucji kredytującej wraz z zaświadczeniem potwierdzającym znalezienie się kredytobiorcy w określonej grupie najlepszych absolwentów.

Kredyt może być również umorzony częściowo lub w całości w przypadku szczególnie trudnej sytuacji życiowej kredytobiorcy lub trwałej utraty przez kredytobiorcę zdolności do spłaty zobowiązań. Umorzeń dokonuje minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego na wniosek kredytobiorcy.

Strona internetowa z klauzulą informacyjną, listami uprawnionych oraz Regulaminem wyłaniania najlepszych absolwentów w celu ustalenia uprawnionych do umorzenia kredytu studenckiego.