Jubileuszowa konferencja upamiętniająca 200. rocznicę urodzin Ludwika Pasteura, wybitnego chemika i jednego z ojców mikrobiologii 29.08.2022 10:33

Konferencja odbędzie się w dniach 29-30 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Jest to wydarzenie wyjątkowe, współorganizowane przez kilka krajowych uczelni (w tym Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie) we współpracy z Institute Pasteur w Paryżu.

Wystąpią wybitni naukowcy o globalnie uznanym dorobku i laureaci wielu nagród naukowych o zasięgu międzynarodowym. Pozostali uczestnicy konferencji będą mogli przedstawić wyniki swoich prac naukowych w postaci posterów.
Rejestracja uczestników została już rozpoczęta i potrwa do 15 września.

Szczegóły dotyczące konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

W czasie konferencji zostaną rozdane nagrody L'Oreal dla kobiet w nauce, a także odbędzie się specjalne przyjęcie w ambasadzie Francji w Warszawie.

Członkami Komitetu Organizacyjnego z ZUT są dr hab. Jolanta Karakulska, prof ZUT oraz dr inż. Adrian Augustyniak, natomiast członkiem komitetu Naukowego jest dr hab. inż. Karol Fijałkowski, prof. ZUT.